I løpet av de siste ukene har jeg hatt mange gode leseopplevelser på facebook. Det har vært en diktføljetong blant venner som har resultert i mange gode dikt, både kjente og ukjente. Noen har til og med diktet selv! Jeg liker korte dikt, mettet på meningsfulle ord og med alle unødvendigheter skåret bort. Dikt som gir refleksjon og undring.
På bloggen kan jeg bruke flere ord, men målet er det samme – å gi meg selv og eventuelle lesere rom for undring og tanker, og å spare på og videreformidle gode ressurser. Noe er lånt, noe er videreformidlet og noe er egenprodusert. Kom gjerne med innspill eller kommentarer!
Sitatet i dag er fra Per Olov Enquist, den kjente svenske forfatteren som jeg har bøker av i bokhyllen, men som ennå ikke er lest.
En dag skal vi dø, men alle de andre skal vi leve.